Scroll to bottom for age-group awards

                        2005 Shrimp Festival 5K
PLACE NAME                SEX AGE CITY            ST TIME    
===== =================== === =================== == ======= 
    1 MIKE AIKEN          M   27 MT PLEASANT      SC   15:31 
    2 KARL WALSH          M   29 MT PLEASANT      SC   16:16 
    3 JASON ANNAN         M   31 CHARLOTTE        NC   16:28 
    4 JOSHUA FITTS        M   15 MT PLEASANT      SC   18:02  
    5 JOHN HERNANDEZ      M   26 BETHERA          SC   18:09  
    6 RICHARD STEPHENS    M   40 SUMMERVILLE      SC   18:13  
    7 ANNE WYMAN CIPOLLA  F   30 CHARLESTON       SC   18:21  
    8 BRATTON FENNELL     M   40 MT PLEASANT      SC   18:25  
    9 JAMES VAUGHAN       M   34 MADISON          CT   18:45  
   10 CHRIS HANDAL        M   43 CHARLESTON       SC   18:56  
   11 TREVOR DOUGLAS      M   22 CHARLESTON       SC   19:00  
   12 JASON GIBBONS       M   24 BEND             OR   19:05  
   13 BARRY FITTS         M   40 MT PLEASANT      SC   19:29  
   14 DAWSON CHERRY       M   41 MT PLEASANT      SC   19:57  
   15 STEVE ANNAN         M   59 MT PLEASANT      SC   20:23  
   16 BOB SWARTHOUT       M   24 CHARLESTON       SC   20:37  
   17 CURT KEHLENBECK     M   45 DANIEL IS        SC   20:38  
   18 JIM HUTHMAKER       M   36 MT PLEASANT      SC   20:45  
   19 JEFF SHIPLEY        M   32 REDMOND          OR   20:46  
   20 BILL BARFIELD       M   54 CHARLESTON       SC   20:50  
   21 BRIAN DROSS         M   44 MT PLEASANT      SC   21:11  
   22 MICHAEL WHITE       M   39 BEND             OR   21:24  
   23 MATTHEW MODICA      M   48 MT PLEASANT      SC   21:33  
   24 PAUL WOOD           M   37 MT PLEASANT      SC   21:55  
   25 DICK ASHLEY         M   63 MYRTLE BCH       SC   22:03  
   26 PHILIP DRAKE        M   41 CHARLESTON       SC   22:07  
   27 SEAN GLASSBERG      M   34 MT PLEASANT      SC   22:08  
   28 ANDY DOUGLASS       M   47 MCCLELLANVILLE   SC   22:20  
   29 KERRY KLIMECKI      F   14 MT PLEASANT      SC   22:22  
   30 KEVIN ROGERS        M   32 PAWLEYS IS       SC   22:34  
   31 JOE SHAW            M   54 MCCLELLANVILLE   SC   22:53  
   32 KEITH AMROSE        M   62 MT PLEASANT      SC   23:00  
   33 SANDERS HIGH        M   16 MCCLELLANVILLE   SC   23:08
   34 PEGGY KLIMECKI      F   44 MT PLEASANT      SC   23:15  
   35 ALLEN HILTON III    M   42 RAVENEL          SC   23:16  
   36 SUSAN ROGERS        F   32 PAWLEYS IS       SC   23:22  
   37 JOHN ARNOLD         M   57 N CHARLESTON     SC   23:34  
   38 AM JOHN BIGELOW     M   16 MCCLELLANVILLE   SC   23:37  
   39 SARA HILTON         F   12 RAVENEL          SC   23:44  
   40 ELLEN KLIMECKI      F   11 MT PLEASANT      SC   23:51  
   41 AARON PECK          M   29 CHARLESTON       SC   23:52  
   42 BRIAN RILEY         M   30 MT PLEASANT      SC   23:53  
   43 LEANN KOLB          F   31 MT PLEASANT      SC   23:56  
   44 ROBERT AYDELOTTE    M   55 LADSON           SC   24:04  
   45 GARY MELVILLE       M   60 CHARLESTON       SC   24:10  
   46 MARLYS MODICA       F   43 MT PLEASANT      SC   24:11  
   47 TERRY WILLIAMS      M   64 CONWAY           SC   24:12  
   48 KEVIN SHOEMAKE      M   32 AWENDAW          SC   24:15  
   49 LORI POPE           F   48 CHARLESTON       SC   24:21  
   50 BRANDON WOOD        M   10 MT PLEASANT      SC   24:23  
   51 JAMIE BIGELOW       M   54 SUMMERVILLE      SC   24:32  
   52 LEON OGLE           M   51 SUMMERVILLE      SC   24:37  
   53 ALFRED DANIELS      M   62 MCCLELLANVILLE   SC   24:41  
   54 STEVEN HILL         M   28 MCCLELLANVILLE   SC   24:47  
   55 BEN MILLER          M   47 FRANKLIN         OH   24:56  
   56 JIM LESCH           M   39 MT PLEASANT      SC   25:01  
   57 CLYDE MIZZELL       M   69 CHARLESTON       SC   25:06  
   58 GEORGE STROMAN      M   55 MCCLELLANVILLE   SC   25:31  
   59 GREG MELSON         M   48 PAWLEYS IS       SC   25:44  
   60 SCOTT KOPP          M   37 MT PLEASANT      SC   25:53  
   61 DAVID MYERS         M   49 MT PLEASANT      SC   26:17  
   62 DEBORAH CHUTE       F   47 MT PLEASANT      SC   26:23  
   63 MM ADRIAN MCKINZIE  M   15 MCCLELLANVILLE   SC   26:57  
   64 SJ DWAYNE MCKINZIE  M   10 MCCLELLANVILLE   SC   27:00  
   65 ANNA COE            F   34 CHARLESTON       SC   27:01  
   66 MM MELVIN MCCORMICK M   12 MCCLELLANVILLE   SC   27:02  
   67 DYLAN MELSON        M   10 PAWLEYS IS       SC   27:18  
   68 ZACK STROMAN        M   13 MCCLELLANVILLE   SC   27:27  
   69 PETE DEPASQUALE     M   25 CHARLESTON       SC   27:34  
   70 TERRY RHONE         M   39 SUMMERVILLE      SC   27:39  
   71 KERRY MELSON        F   45 PAWLEYS IS       SC   27:42  
   72 STEVEN COE          M   36 CHARELSTON       SC   27:58  
   73 ABBY DUNCAN         F   31 MCCLELLANVILLE   SC   28:02  
   74 SUSAN ZIMAN         F   50 CHARLESTON       SC   28:19  
   75 JACK YATES          M   23 CHARLESTON       SC   28:23  
   76 CLARA HOGAN         F   56 MT PLEASANT      SC   28:24  
   77 DEL SHULTE          M   47 SULLIVANS IS     SC   28:34  
   78 JOSHUA FOWLER       M   26 JAMES IS         SC   28:35  
   79 GEORGE DONNELLY     M   69 MT PLEASANT      SC   28:53  
   80 JIMMY LESESNE       M   53 MCCLELLANVILLE   SC   28:59  
   81 SJ AARON JENKINS    M   11 MCCLELLANVILLE   SC   29:06  
   82 BOB WALTON          M   72 CHARLESTON       SC   29:17  
   83 SJ GABE STROMAN     M   10 MCCLELLANVILLE   SC   29:36  
   84 SJ DOMINIC JENKINS  M   08 MCCLELLANVILLE   SC   29:43  
   85 ROUTT REIGART       M   62 MT PLEASANT      SC   29:46  
   86 JOAN MULVIHILL      F   60 CHARLESTON       SC   30:05  
   87 MORGAN LIEBMAN      F   09 MT PLEASANT      SC   30:42  
   88 BART LIEBMANN       M   40 MT PLEASANT      SC   30:43  
   89 AUSTIN LELAND       M   47 MCCLELLANVILLE   SC   30:49  
   90 MICHAEL BIGELOW     M   56 MCCLELLANVILLE   SC   30:56  
   91 BRIAN BEAN          M   41 MCCLELLANVILLE   SC   30:57  
   92 MARY SHANNON        F   44 CHARLESTON       SC   31:11  
   93 SUZIE MCDOWELL      F   38 MT PLEASANT      SC   31:22  
   94 SUSIE LESESNE       F   53 MCCLELLANVILLE   SC   31:30  
   95 MITCH ALLISON       M   49 MATTHEWS         NC   31:32  
   96 FRANK BLACKETT      M   75 MT PLEASANT      SC   32:27  
   97 SJ TYSHENA MCKINZIE F   11 MCCLELLANVILLE   SC   32:55  
   98 BRIATTANY DANEAULT  F   11 SUMMERVILLE      SC   33:09  
   99 TOBY BARFIELD       F   50 CHARLESTON       SC   33:14  
  100 CINDY BONNER        F   37 MT PLEASANT      SC   33:35  
  101 SJ WENEISHA GREENE  F   10 MCCLELLANVILLE   SC   33:43  
  102 AR SAMMY GAINES     F   17 HUGER            SC   33:47  
  103 PENI MARIE DUNCAN   F   25 MCCLELLANVILLE   SC   34:16  
  104 MACY FRAMPTON       F   58 MCCLELLANVILLE   SC   34:19  
  105 SAM BONNER          M   10 MT PLEASANT      SC   34:36  
  106 MM BRNADON MANIGAUL M   12 AWENDAW          SC   35:16  
  107 SJ MARTIN GARRETT   M   11 MCCLELLANVILLE   SC   35:17  
  108 MICHAEL JOHNSON     M   47 TRENTON          OH   35:33  
  109 SJ KAHDIJAH GARRETT F   10 MCCLELANVILLE    SC   37:30  
  110 SJ ILESHA SINGLETON F   11 MCCLELLANVILLE   SC   37:30  
  111 WYAMN HAIGLER       M   65 MCCLELLANVILLE   SC   37:48  
  112 HATTIE FENNELL      F   09 MT PLEASANT      SC   40:28  
  113 MEGAN PECK          F   27 CHARLESTON       SC   41:02  
  114 ELIZABETH GUILIANO  F   72 SENOIA           GA   43:31  
  115 BOB HARRISON        M   69 CHARLESTON       SC   43:32  
  116 KATHY LELAND        F   60 MCCLELLANVILLE   SC   46:23  
  117 AR COURTNEY LAWRENCEF   11 ST STEPHEN       SC   47:04  
  118 SYLVAN RACINE       M   65 MCCLELLANVILLE   SC   47:47  
  119 DIANNE RACINE       F   61 MCCLELLANVILLE   SC   47:51  
  120 JORDAN MEEKS        F   05 CHARLOTTE        NC   49:13  
  121 LESLIE ALLISON      F   48 MATTHEWS         NC   49:14  
  122 LEE RUNDQUIST       F   52 INDIAN TRAIL     NC   49:15  
  123 RUSSELL HARPER      M   35 MT PLEASANT      SC   50:25 
  124 AR AMBER WILLIAMS   F   12 MCCLELLANVILLE   SC   50:43 
  125 AR KACIE WILLIAMS   F   10 MCCLELLANVILLE   SC   50:44 
  126 AR KELSEY SVENDSEN  F   11 MT PLEASANT      SC   53:27 
  127 SUZANNE BRITT       F   81 MCCLELLANVILLE   SC   59:21 


          ********** AWARDS LIST **************

               ********** FEMALE OVERALL RESULTS ***********
    1 ANNE WYAMN CIPOLLA  CHARLESTON      SC   18:21
    2 KERRY KLIMECKI      MT PLEASANT     SC   22:22
    3 PEGGY KLIMECKI      MT PLEASANT     SC   23:15
                ********** MALE OVERALL RESULTS ***********
    1 MIKE AIKEN          MT PLEASANT     SC   15:31
    2 KARL WALSH          MT PLEASANT     SC   16:16
    3 JASON ANNAN         CHARLOTTE       NC   16:28
                        FEMALE AGE GROUP:  01 - 13
    1    39 SARA HILTON         RAVENEL            SC   23:44
    2    40 ELLEN KLIMECKI      MT PLEASANT        SC   23:51
    3    87 MORGAN LIEBMAN      MT PLEASANT        SC   30:42
                         MALE AGE GROUP:  01 - 13
    1    50 BRANDON WOOD        MT PLEASANT        SC   24:23
    2    64 SJ DWAYNE MCKINZIE  MCCLELLANVILLE     SC   27:00
    3    66 MM MELVIN MCCORMICK MCCLELLANVILLE     SC   27:02
                        FEMALE AGE GROUP:  14 - 17
    1   102 AR SAMMY? GAINES    HUGER              SC   33:47
                         MALE AGE GROUP:  14 - 17
    1     4 JOSHUA FITTS        MT PLEASANT        SC   18:02
    2    33 SANDERS HIGH        MCCLELLANVILLE     SC   23:08
    3    38 AM JOHN BIGELOW     MCCLELLANVILLE     SC   23:37
                        FEMALE AGE GROUP:  18 - 24
                         MALE AGE GROUP:  18 - 24
    1    11 TREVOR DOUGLAS      CHARLESTON         SC   19:00
    2    12 JASON GIBBONS       BEND               OR   19:05
    3    16 BOB SWARTHOUT       CHARLESTON         SC   20:37
                        FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
    1   103 PENI MARIE DUNCAN   MCCLELLANVILLE     SC   34:16
    2   113 MEGAN PECK          CHARLESTON         SC   41:02
                         MALE AGE GROUP:  25 - 29
    1     5 JOHN HERNANDEZ      BETHERA            SC   18:09
    2    41 AARON PECK          CHARLESTON         SC   23:52
    3    54 STEVEN HILL         MCCLELLANVILLE     SC   24:47
                        FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
    1    36 SUSAN ROGERS        PAWLEYS IS         SC   23:22
    2    43 LEANN KOLB          MT PLEASANT        SC   23:56
    3    65 ANNA COE            CHARLESTON         SC   27:01
                         MALE AGE GROUP:  30 - 34
    1     9 JAMES VAUGHAN       MADISON            CT   18:45
    2    19 JEFF SHIPLEY        REDMOND            OR   20:46
    3    27 SEAN GLASSBERG      MT PLEASANT        SC   22:08
                        FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
    1    93 SUZIE MCDOWELL      MT PLEASANT        SC   31:22
    2   100 CINDY BONNER        MT PLEASANT        SC   33:35
                         MALE AGE GROUP:  35 - 39
    1    18 JIM HUTHMAKER       MT PLEASANT        SC   20:45
    2    22 MICHAEL WHITE       BEND               OR   21:24
    3    24 PAUL WOOD           MT PLEASANT        SC   21:55
                        FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
    1    46 MARLYS MODICA       MT PLEASANT        SC   24:11
    2    92 MARY SHANNON        CHARLESTON         SC   31:11
                         MALE AGE GROUP:  40 - 44
    1     6 RICHARD STEPHENS    SUMMERVILLE        SC   18:13
    2     8 BRATTON FENNELL     MT PLEASANT        SC   18:25
    3    10 CHRIS HANDAL        CHARLESTON         SC   18:56
                        FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
    1    49 LORI POPE           CHARLESTON         SC   24:21
    2    62 DEBORAH CHUTE       MT PLEASANT        SC   26:23
    3    71 KERRY MELSON        PAWLEYS IS         SC   27:42
                         MALE AGE GROUP:  45 - 49
    1    17 CURT KEHLENBECK     DANIEL IS          SC   20:38
    2    23 MATTHEW MODICA      MT PLEASANT        SC   21:33
    3    28 ANDY DOUGLASS       MCCLELLANVILLE     SC   22:20
                        FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
    1    74 SUSAN ZIMAN         CHARLESTON         SC   28:19
    2    94 SUSIE LESESNE       MCCLELLANVILLE     SC   31:30
    3    99 TOBY BARFIELD       CHARLESTON         SC   33:14
                         MALE AGE GROUP:  50 - 54
    1    20 BILL BARFIELD       CHARLESTON         SC   20:50
    2    31 JOE SHAW            MCCLELLANVILLE     SC   22:53
    3    51 JAMIE BIGELOW       SUMMERVILLE        SC   24:32
                        FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
    1    76 CLARA HOGAN         MT PLEASANT        SC   28:24
    2   104 MACY FRAMPTON       MCCLELLANVILLE     SC   34:19
                         MALE AGE GROUP:  55 - 59
    1    15 STEVE ANNAN         MT PLEASANT        SC   20:23
    2    37 JOHN ARNOLD         N CHARLESTON       SC   23:34
    3    44 ROBERT AYDELOTTE    LADSON             SC   24:04
                        FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
    1    86 JOAN MULVIHILL      CHARLESTON         SC   30:05
    2   116 KATHY LELAND        MCCLELLANVILLE     SC   46:23
    3   119 DIANNE RACINE       MCCLELLANVILLE     SC   47:51
                         MALE AGE GROUP:  60 - 64
    1    25 DICK ASHLEY         MYRTLE BCH         SC   22:03
    2    32 KEITH AMROSE        MT PLEASANT        SC   23:00
    3    45 GARY MELVILLE       CHARLESTON         SC   24:10
                        FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
                         MALE AGE GROUP:  65 - 69
    1    57 CLYDE MIZZELL       CHARLESTON         SC   25:06
    2    79 GEORGE DONNELLY     MT PLEASANT        SC   28:53
    3   111 WYAMN HAIGLER       MCCLELLANVILLE     SC   37:48
                        FEMALE AGE GROUP:  70 - 99
    1   114 ELIZABETH GUILIANO  SENOIA             GA   43:31
    2   127 SUZANNE BRITT       MCCLELLANVILLE     SC   59:21
                         MALE AGE GROUP:  70 - 99
    1    82 BOB WALTON          CHARLESTON         SC   29:17
    2    96 FRANK BLACKETT      MT PLEASANT        SC   32:27