Scroll to bottom for Awards sheet.
                                                                      
                 2008 RUN FOR THANKS 5 MILER
PLACE NAME                SEX AGE CITY            NO.   TIME    PACE
===== =================== === =================== ===== ======= =====
    1 Eric Ashton         M   40 Columbia           501   26:17  5:15
    2 JAY UPCHURCH        M   30 JAMES IS           331   26:34  5:19
    3 HUNTER WILLIS       M   22 JAMES IS           356   27:31  5:30
    4 Kurt Russell        M   26 Summerville        528   27:50  5:34
    5 Chris Hicks         M   42 Florence           516   28:29  5:42
    6 DAVID QUICK         M   44 MT PLEASANT        328   28:33  5:43
    7 Ed Hughes           M   48 Greenville         517   30:05  6:01
    8 SOPAGNA EAP         F   27 JOHNS IS           327   30:10  6:02
    9 Daniel Grant        M   16 Moncks Corner      512   30:39  6:08
   10 KARL WALSH          M   33 MT PLEASANT        332   30:58  6:12
   11 DAVID BENNEISEN     M   53 GOOSE CRK          333   31:01  6:12
   12 GREG BROWN          M   40 MT PLEASANT        329   31:02  6:12
   13 Kathryn Cavanaugh   F   26 Columbia           502   31:35  6:19
   14 Robbie McLendon     M   53 Bishopville        521   31:49  6:22
   15 Bratton Fennell     M   44 Mt. Pleasant       507   33:23  6:41
   16 James Scheer        M   51 Charleston         530   33:45  6:45
   17 MARC EMBLER         M   51 FOLLY BCH          339   34:37  6:55
   18 RUSTY SMITH         M   48 MONCKS CRNR        342   34:48  6:58
   19 Richard Stephens    M   44 Summerville        535   35:04  7:01
   20 MEREDITH NELSON     F   40 SULLIVANS IS       357   35:09  7:02
   21 BILL MILLER         M   52 SUMMERVILLE        340   36:33  7:19
   22 John Sneed          M   65 Mt. Pleasant       533   36:49  7:22
   23 BRAD HOLMES         M   38 CAMERON            336   37:34  7:31
   24 Jacqueline Mims     F   25 Goose Creek        523   38:40  7:44
   25 DELL TOOMER         F   49 SUMMERVILLE        348   38:46  7:45
   26 BILL HELWIG         M   49 SUMMERVILLE        343   38:48  7:46
   27 AARON MCCONNELL     M   16 N CHARLESTON       355   39:05  7:49
   28 DAN CHRISTIANSON    M   27 LADSON             349   39:19  7:52
   29 JOHN FRANKS         M   55 SUMMERVILLE        344   39:41  7:56
   30 Arnold Floyd        M   65 Hartsville         509   39:51  7:58
   31 Dena Piecuch        F   27 Goose Creek        526   40:01  8:00
   32 Jonathan Mims       M   30 Goose Creek        524   40:07  8:01
   33 Lori Pope           F   51 Charleston         527   40:16  8:03
   34 Thomas Sisson       M   41 Charleston         531   40:20  8:04
   35 Bobby Chandler      M   72 Greenville         503   40:53  8:11
   36 JIM JOHNSON         M   35 ORANGEBURG         335   41:39  8:20
   37 Lynne Grimes        F   57 Blythewood         513   41:57  8:23
   38 David Trautman      M   53 Charleston         540   42:10  8:26
   39 JIM WHITNEY         M   54 HUGER              334   42:23  8:29
   40 JOHN MORRISON       M   56 MONCKS CRNR        352   42:38  8:32
   41 MONICA KIMBLER      F   52 SUMMERVILLE        341   42:46  8:33
   42 Lyn Hammond         F   61 Charleston         514   43:03  8:37
   43 TOMMY WARD          M   34 MONCKS CRNR        542   43:37  8:43
   44 Tom Dority          M   67 Charleston         504   43:47  8:45
   45 Connor Thornton     M   11 Moncks Corner      536   43:57  8:47
   46 Bradley Sale        M   30 Moncks Corner      529   44:01  8:48
   47 MONICA MUMME        F   45 N CHARLESTON       354   44:28  8:54
   48 Ray Herndon         M   46 Conway             515   44:33  8:55
   49 Beezie Fleming      F   40 Pinopolis          508   44:38  8:56
   50 Jeremiah Jewett     M   58 Summerville        518   45:30  9:06
   51 Jennifer Smock      F   40 Goose Creek        532   45:34  9:07
   52 KYLE MORRISON       M   11 MONCKS CRNR        350   47:03  9:25
   53 STEPHANIE NICOLS    F   50 TAYLORS            345   47:34  9:31
   54 Lynne LeRoy         F   50 Goose Creek        520   47:50  9:34
   55 DENISE BROWN        F   33 MT PLEASANT        330   48:18  9:40
   56 UNREG RUNNER                                    0   48:33  9:43
   57 MARY SEYLE          F   54 CHARLESTON         337   48:38  9:44
   58 BRUCE ADAMS         M   63 SUMMERVILLE        338   50:04 10:01
   59 Cheree Legnard      F   35 Moncks Corner      519   50:26 10:05
   60 Thom Etheridge      M   42 Hanahan            506   51:14 10:15
   61 JOE HARNAGE         M   51 MOCKS CRNR         358   51:49 10:22
   62 Cynthia Gardner     F   61 Hartsville         511   52:04 10:25
   63 E. K. Tolly-Beeson  F   72 Sumter             539   53:08 10:38
   64 CAROL MORRISON      F   46 MONCKS CRNR        351   53:45 10:45
   65 Nancee Sneed        F   64 Mt. Pleasant       534   55:35 11:07
   66 Barbara O'Grady     F   45 Hartsville         525   56:13 11:15
   67 Maggie Dycus        F   44 Summerville        505   57:11 11:26
   68 DAPHNE CAPPS        F   62 MULLINS            347   58:08 11:38
   69 Jill Thornton       F   40 Moncks Corner      538   58:50 11:46
   70 Fred Thornton       M   45 Moncks Corner      537   58:51 11:46
   71 Beth Free           F   41 Moncks Corner      510   59:17 11:51
   72 Mary Mestrez        F   56 Moncks Corner      522 1:00:26 12:05
   73 FRANKLIN MASON      M   83 MULLINS            346 1:08:14 13:39
   74 Sandra Ward         F   38 Moncks Corner      541 1:11:20 14:16


                 2008 RUN FOR THANKS 5 MILER

                   ********** AWARDS LIST **************

               ********** FEMALE OVERALL RESULTS ***********
    1 SOPAGNA EAP         JOHNS IS        SC   30:10
    2 Kathryn Cavanaugh   Columbia        SC   31:35
    3 MEREDITH NELSON     SULLIVANS IS    SC   35:09
                ********** MALE OVERALL RESULTS ***********
    1 Eric Ashton         Columbia        SC   26:17
    2 JAY UPCHURCH        JAMES IS        SC   26:34
    3 HUNTER WILLIS       JAMES IS        SC   27:31
           ********** FEMALE MASTERS OVERALL RESULTS **********
    1 DELL TOOMER         SUMMERVILLE     SC   38:46
            ********** MALE MASTERS OVERALL RESULTS **********
    1 Chris Hicks         Florence        SC   28:29
        ********** FEMALE GRAND MASTERS OVERALL RESULTS **********
         ********** MALE GRAND MASTERS OVERALL RESULTS **********
                        FEMALE AGE GROUP:  01 - 12
                         MALE AGE GROUP:  01 - 12
    1    45 Connor Thornton     Moncks Corner      SC   43:57
    2    52 KYLE MORRISON       MONCKS CRNR        SC   47:03
                        FEMALE AGE GROUP:  13 - 19
                         MALE AGE GROUP:  13 - 19
    1     9 Daniel Grant        Moncks Corner      SC   30:39
    2    27 AARON MCCONNELL     N CHARLESTON       SC   39:05
                        FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
                         MALE AGE GROUP:  20 - 24
                        FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
    1    24 Jacqueline Mims     Goose Creek        SC   38:40
    2    31 Dena Piecuch        Goose Creek        SC   40:01
                         MALE AGE GROUP:  25 - 29
    1     4 Kurt Russell        Summerville        SC   27:50
    2    28 DAN CHRISTIANSON    LADSON             SC   39:19
                        FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
    1    55 DENISE BROWN        MT PLEASANT        SC   48:18
                         MALE AGE GROUP:  30 - 34
    1    10 KARL WALSH          MT PLEASANT        SC   30:58
    2    32 Jonathan Mims       Goose Creek        SC   40:07
    3    43 TOMMY WARD          MONCKS CRNR        SC   43:37
                        FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
    1    59 Cheree Legnard      Moncks Corner      SC   50:26
    2    74 Sandra Ward         Moncks Corner      SC 1:11:20
                         MALE AGE GROUP:  35 - 39
    1    23 BRAD HOLMES         CAMERON            SC   37:34
    2    36 JIM JOHNSON         ORANGEBURG         SC   41:39
                        FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
    1    49 Beezie Fleming      Pinopolis          SC   44:38
    2    51 Jennifer Smock      Goose Creek        SC   45:34
    3    67 Maggie Dycus        Summerville        SC   57:11
                         MALE AGE GROUP:  40 - 44
    1     6 DAVID QUICK         MT PLEASANT        SC   28:33
    2    12 GREG BROWN          MT PLEASANT        SC   31:02
    3    15 Bratton Fennell     Mt. Pleasant       SC   33:23
                        FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
    1    47 MONICA MUMME        N CHARLESTON       SC   44:28
    2    64 CAROL MORRISON      MONCKS CRNR        SC   53:45
    3    66 Barbara O'Grady     Hartsville         SC   56:13
                         MALE AGE GROUP:  45 - 49
    1     7 Ed Hughes           Greenville         SC   30:05
    2    18 RUSTY SMITH         MONCKS CRNR        SC   34:48
    3    26 BILL HELWIG         SUMMERVILLE        SC   38:48
                        FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
    1    33 Lori Pope           Charleston         SC   40:16
    2    41 MONICA KIMBLER      SUMMERVILLE        SC   42:46
    3    53 STEPHANIE NICOLS    TAYLORS            SC   47:34
                         MALE AGE GROUP:  50 - 54
    1    11 DAVID BENNEISEN     GOOSE CRK          SC   31:01
    2    14 Robbie McLendon     Bishopville        SC   31:49
    3    16 James Scheer        Charleston         SC   33:45
                        FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
    1    37 Lynne Grimes        Blythewood         SC   41:57
    2    72 Mary Mestrez        Moncks Corner      SC 1:00:26
                         MALE AGE GROUP:  55 - 59
    1    29 JOHN FRANKS         SUMMERVILLE        SC   39:41
    2    40 JOHN MORRISON       MONCKS CRNR        SC   42:38
    3    50 Jeremiah Jewett     Summerville        SC   45:30
                        FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
    1    42 Lyn Hammond         Charleston         SC   43:03
    2    62 Cynthia Gardner     Hartsville         SC   52:04
    3    65 Nancee Sneed        Mt. Pleasant       SC   55:35
                         MALE AGE GROUP:  60 - 64
    1    58 BRUCE ADAMS         SUMMERVILLE        SC   50:04
                        FEMALE AGE GROUP:  65 - 99
    1    63 E. K. Tolly-Beeson  Sumter             SC   53:08
                         MALE AGE GROUP:  65 - 99
    1    22 John Sneed          Mt. Pleasant       SC   36:49
    2    30 Arnold Floyd        Hartsville         SC   39:51
    3    35 Bobby Chandler      Greenville         SC   40:53