Scroll down for awards.

                 2005 RUN FOR THANKS 5 MILER
PLACE NAME                SEX AGE CITY            NO.   TIME    PACE
===== =================== === =================== ===== ======= =====
    1 ORINTHAL STRIGGLES  M   29 COLUMBIA           325   24:49  4:58
    2 NEIL MCDONAGH       M   24 MT PLEASANT        283   24:52  4:58
    3 MIKE AIKEN          M   27 MT PLEASANT        304   27:37  5:31
    4 JASON BURNES        M   25 goose crk          295   28:55  5:47
    5 DAVID RENNEISEN     M   50 SUMMERVILLE        305   29:51  5:58
    6 RICHARD STEPHENS    M   41 SUMMERVILLE        290   31:06  6:13
    7 GARY EDWARDS        M   48 GOOSE CRK          296   31:32  6:18
    8 DAN CLAPPER         M   52 N CHARELSTON       271   32:06  6:25
    9 TIM ANDERSON        M   33 SUMMERVILLE        308   32:45  6:33
   10 MEREDITH NELSON     F   37 DANIEL IS          324   32:47  6:33
   11 ROY BROWNING        M   48 GOOSE CRK          303   32:56  6:35
   12 RUSTY SMITH         M   45 MONCKS CRNR        311   33:07  6:37
   13 JENNY MCDONAGH      F   23 MT PLEASANT        282   33:42  6:44
   14 JOHN SNEED          M   62 MT PLEASANT        310   34:31  6:54
   15 TOM MCGORTY         M   50 GOOSE CRK          299   34:31  6:54
   16 LISA WALSER-ANDERSON F  39 SUMMERVILLE        307   34:39  6:56
   17 BILL SEIGLER        M   61 SWEETWATER         312   35:21  7:04
   18 JENA GOLDBERG       F   32 GOOSE CRK          275   35:28  7:06
   19 RICHARD LANDSMAN    M   62 SUMMERVILLE        306   35:48  7:10
   20 DONNA DURANTE ROBINSON F41 HARTSVILLE         313   35:53  7:11
   21 GARY ZINK           M   35 MONCKS CRNR        319   36:02  7:12
   22 CAL WOODS           M   45 PINOPOLIS          294   36:48  7:22
   23 JARY HULST          M   44 PINOPOLIS          323   37:03  7:25
   24 HARRY PEEPLES       M   62 SUMMERVILLE        287   37:21  7:28
   25 KATHY OWENS         F   45 SUMMERVILLE        267   37:49  7:34
   26 BEN FUTRELL         M   47 MONCKS CRNR        273   37:53  7:35
   27 ARNOLD FLOYD        M   62 HARTSVILLE         314   38:04  7:37
   28 BO MCNEILL          M   45 SUMMERVILLE        284   38:07  7:37
   29 ROBERT AYDELOTTE    M   55 LADSON             309   38:38  7:44
   30 JENNY MCGORTY       F   46 GOOSE CRK          301   39:08  7:50
   31 WESLEY PRIVETTE     M   42 SUMMERVILLE        288   39:10  7:50
   32 DAWN WHITE          F   34 CHARELSTON         321   39:38  7:56
   33 JOHN MORRISON       M   53 MONCKS CRNR        316   39:47  7:57
   34 LYN HAMMOND         F   58 CHARLESTON         277   39:53  7:59
   35 JAMIE FRANK-OCONNEL F   36 SUMMERVILLE        326   40:40  8:08
   36 LINDA BIGLIN        F   50 BONNEAU            268   40:57  8:11
   37 LYNNE LEROY         F   47 GOOSE CRK          281   41:27  8:17
   38 STEVEN HUNT         M   53 MT PLEASANT        279   41:30  8:18
   39 DAVID WHITE         M   36 CHARELSTON         320   42:16  8:27
   40 JOHN HOOVER         M   40 CANTERBURY         278   42:26  8:29
   41 NANCY OLSON         F   50 GOOSE CRK          298   43:17  8:39
   42 JULIA KAZIBWE       F   44 SUMMERVILLE        322   44:25  8:53
   43 LORI GURNEY         F   42 HILLSBORO          276   44:48  8:58
   44 BRUCE ADAMS         M   60 SUMMERVILLE        302   44:56  8:59
   45 JOAN MULVIHILL      F   60 CHARLESTON         286   45:14  9:03
   46 ROBBIE COLLEY       M   17 MONCKS CRNR        272   46:33  9:19
   47 TERRY RHONE         M   40 SUMMERVILLE        289   46:37  9:19
   48 CYNTHIA GARDNER     F   58 HARTSVILLE         274   48:26  9:41
   49 HARLEY HENDERON     M   70 SUMMERVILLE        315   49:16  9:51
   50 MARY MESTREZ        F   53 MONCKS CRNR        285   51:03 10:13
   51 ADAM AUSTIN         M   12 MONCKS CRNR        318   55:46 11:09
   52 JONATHAN DOSS       M   41 SUMMERVILLE        297   57:57 11:35
   53 REBEKAH JACKSON     F   22 GOOSE CRK          280 1:08:00 13:36
   54 DONNA LEA BROWN     F   69 CHARLESTON         270 1:11:01 14:12

                 2005 RUN FOR THANKS 5 MILER

                   ********** AWARDS LIST **************

               ********** FEMALE OVERALL RESULTS ***********
    1 MEREDITH NELSON     DANIEL IS       SC   32:47
    2 JENNY MCDONAGH      MT PLEASANT     SC   33:42
    3 LISA WALSER-ANDERSON SUMMERVILLE    SC   34:39
                ********** MALE OVERALL RESULTS ***********
    1 ORINTHAL STRIGGLES  COLUMBIA        SC   24:49
    2 NEIL MCDONAGH       MT PLEASANT     SC   24:52
    3 MIKE AIKEN          MT PLEASANT     SC   27:37
           ********** FEMALE MASTERS OVERALL RESULTS **********
    1 DONNA DURANTE ROBINSON HARTSVILLE   SC   35:53
            ********** MALE MASTERS OVERALL RESULTS **********
    1 DAVID RENNEISEN     SUMMERVILLE     SC   29:51
        ********** FEMALE GRAND MASTERS OVERALL RESULTS **********
         ********** MALE GRAND MASTERS OVERALL RESULTS **********
                        FEMALE AGE GROUP:  01 - 12
                         MALE AGE GROUP:  01 - 12
    1    51 ADAM AUSTIN         MONCKS CRNR        SC   55:46
                        FEMALE AGE GROUP:  13 - 19
                         MALE AGE GROUP:  13 - 19
    1    46 ROBBIE COLLEY       MONCKS CRNR        SC   46:33
                        FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
    1    53 REBEKAH JACKSON     GOOSE CRK          SC 1:08:00
                         MALE AGE GROUP:  20 - 24
                        FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
                         MALE AGE GROUP:  25 - 29
    1     4 JASON BURNES        goose crk          SC   28:55
                        FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
    1    18 JENA GOLDBERG       GOOSE CRK          SC   35:28
    2    32 DAWN WHITE          CHARELSTON         SC   39:38
                         MALE AGE GROUP:  30 - 34
    1     9 TIM ANDERSON        SUMMERVILLE        SC   32:45
                        FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
    1    35 JAMIE FRANK-OCONNEL SUMMERVILLE        SC   40:40
                         MALE AGE GROUP:  35 - 39
    1    21 GARY ZINK           MONCKS CRNR        SC   36:02
    2    39 DAVID WHITE         CHARELSTON         SC   42:16
                        FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
    1    42 JULIA KAZIBWE       SUMMERVILLE        SC   44:25
    2    43 LORI GURNEY         HILLSBORO          NH   44:48
                         MALE AGE GROUP:  40 - 44
    1     6 RICHARD STEPHENS    SUMMERVILLE        SC   31:06
    2    23 JARY HULST          PINOPOLIS          SC   37:03
    3    31 WESLEY PRIVETTE     SUMMERVILLE        SC   39:10
                        FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
    1    25 KATHY OWENS         SUMMERVILLE        SC   37:49
    2    30 JENNY MCGORTY       GOOSE CRK          SC   39:08
    3    37 LYNNE LEROY         GOOSE CRK          SC   41:27
                         MALE AGE GROUP:  45 - 49
    1     7 GARY EDWARDS        GOOSE CRK          SC   31:32
    2    11 ROY BROWNING        GOOSE CRK          SC   32:56
    3    12 RUSTY SMITH         MONCKS CRNR        SC   33:07
                        FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
    1    36 LINDA BIGLIN        BONNEAU            SC   40:57
    2    41 NANCY OLSON         GOOSE CRK          SC   43:17
    3    50 MARY MESTREZ        MONCKS CRNR        SC   51:03
                         MALE AGE GROUP:  50 - 54
    1     8 DAN CLAPPER         N CHARELSTON       SC   32:06
    2    15 TOM MCGORTY         GOOSE CRK          SC   34:31
    3    33 JOHN MORRISON       MONCKS CRNR        SC   39:47
                        FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
    1    34 LYN HAMMOND         CHARLESTON         SC   39:53
    2    48 CYNTHIA GARDNER     HARTSVILLE         SC   48:26
                         MALE AGE GROUP:  55 - 59
    1    29 ROBERT AYDELOTTE    LADSON             SC   38:38
                        FEMALE AGE GROUP:  60 - 99
    1    45 JOAN MULVIHILL      CHARLESTON         SC   45:14
    2    54 DONNA LEA BROWN     CHARLESTON         SC 1:11:01
                         MALE AGE GROUP:  60 - 99
    1    14 JOHN SNEED          MT PLEASANT        SC   34:31
    2    17 BILL SEIGLER        SWEETWATER         SC   35:21
    3    19 RICHARD LANDSMAN    SUMMERVILLE        SC   35:48